Vláda se opět rozpadá

22. červen 2011 | 16.48 |

Předseda VV Radek John potvrdil, že strana už nepočítá s tím, že by ji na dopravě zastupoval nestraník Radek Šmerda. Ten už o chystané výměně ví - oznámil mu to Vít Bárta. S jeho návratem do vlády ale strana nepočítá.

"Byl jsem o tom informován minulý pátek, konkrétně Vítem Bártou," řekl Šmerda v pořadu Události, komentáře v ČT. Bárta chystanou změnu ve vládě zdůvodnil tím, že je třeba, aby VV na ministerstvu reprezentoval člen strany.

Šmerda, který se ve vládě příliš "neohřál", tvrdí, že ho chystaná změna nechává v klidu. Ministrem dopravy byl Šmerda jmenován teprve před dvěma měsíci.

John potvrdil, že jeho strana počítá s nominací své první místopředsedkyně Karolíny Peake do vlády. Nikdo další z nového vedení VV to ale být nemá. Věci veřejné už také nepočítají s tím, že by obsadily pozici vicepremiéra pro boj s korupcí, kterou nakonec odmítl John. "Ta pozice je zničená," míní předseda VV.

Premiér Petr Nečas nabízí Věcem veřejným pozici vicepremiéra a ministra, který bude odpovídat za Legislativní radu vlády. To by mohla být právě Peake. V minulosti se mluvilo i o tom, že by VV rády získaly spravedlnost, ale toto ministerstvo jim ODS odmítla dát.

Více na idnes.cz

Další odkazy: 

Americký radar v Čechách , Důchodová reforma , Lisabonská smlouva , Oblíbenost České republiky , Obnovit vysílání rádia WAVE , Přijetí měny EURO v České republice , Politická situace v Čechách , Regulace energ. monopolů , Sblížení Česka s EU ,  

Zpět na hlavní stranu blogu

Komentáře